Zwalczanie szerszeni

Szerszeń europejski, zwykle nazywany po prostu szerszeniem jest owadem z rodziny osowatych, przy czym jest największym występującym w naszych szerokościach geograficznych. Niestety wielkość (nawet 3 cm) przekłada się na zagrożenie, które może spowodować, szczególnie, gdy użądloną osobą jest osoba uczulona na jad owadów. Szerszenie żywią się owadami, owocami i teoretycznie człowiek nie jest jego celem, jednak z racji częstości występowania w okolicach skupisk ludzkich, często dochodzi do kolizji na linii szerszenie-człowiek, które mogą być bardzo niebezpieczne szczególnie, gdy zostanie naruszone gniazdo szerszeni.

Użądlenia szerszeni mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia, dlatego jeśli zauważymy w okolicy swojego domu gniazdo szerszeni, należy niezwłocznie podjąć działania mające na celu usunięcie szerszeni, najlepiej wraz z gniazdem. Usunięcie gniazda da nam pewność, że za rok nie zostanie ono ponownie zamieszkane przez szerszenie.

Zwalczanie szerszeni – Kraków, okolice

Usunięcie szerszeni polecamy zostawić wyspecjalizowanej firmie zajmującej się zwalczaniem szerszeni w Krakowie oraz usuwaniem gniazd szerszeni. W naszych działaniach stosujemy przede wszystkim metody chemiczne, bezpieczne dla człowieka, a dezynsekcja trwa zwykle 1-3 dni.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy w zwalczaniu szerszeni, a także zwalczaniu os.