Zwalczanie pluskiew

Zwalczanie, usuwanie pluskiew / Kraków

Pluskwa domowa (Cimex lectularius) to mały, niepozorny robak, który potrafi przysporzyć wiele kłopotów. Kiedyś problem pluskiew uważany był za definitywnie rozwiązany, od kilku lat widzimy nasilenie problemu. Dlaczego pluskwa domowa jest dla nas tak uciążliwa? Jednym z głównych powodów jej uciążliwości jest ugryzienie pluskwy domowej, które na ciele pojawia się niespodziewanie i często jest mylnie interpretowane. Patrząc na wygląd ugryzień pierwsza myśl jest taka, że za ugryzienia odpowiedzialne są komary. Pewne cechy tego pogryzienia, takie jak ułożenie śladów w linii prostej, przypominające trójkąt oraz ugryzienia tylko na odsłoniętych częściach ciała, są inne niż te, które możemy zaobserwować po komarach, meszkach czy pchłach.

Jeśli jesteś jedynym domownikiem, który został pogryziony, to niestety nie oznacza, że problem nie będzie się nasilał i pozostali lokatorzy mogą spać spokojnie. Wraz z upływem czasu populacja pluskiew będzie się dynamicznie zwiększała. Samica potrafi złożyć nawet 500 jaj, do 10 dziennie. Po upływie 7 dni wylęgają się nowe osobniki, które w ekspresowym tempie mogą się zacząć rozmnażać. W tej sytuacji w bardzo krótkim okresie czasu w mieszkaniu będziemy mieć prawdziwą ich kolonię.

Masz problem z pluskwami? Szukasz pomocy? Zadzwoń!
694 137 120

Skąd się biorą pluskwy w moim mieszkaniu?

Wiele osób szuka odpowiedzi na to pytanie i problem pluskiew traktuje bardzo osobiście. Pluskwy to owady, które bytują nie tylko w brudnych mieszkaniach (to często powielana, fałszywa informacja). W Krakowie pluskwy to problem niestety powszechny, a dorosłe osobniki możemy, albo samodzielnie przynieść w bagażu, na ubraniu, albo dokonując zakupu mebli z drugiej ręki. Trzeba być bardzo ostrożnym i wiedzieć, jak oglądać mebel, aby nie sprowadzić sobie kłopotu na głowę. Kolejna bardzo popularną metodą „nabywania” pluskiew są piony kanalizacyjne w blokach. Często problem pluskiew nie dotyczy jednego mieszkania, ale całej klatki, czy budynku. Dlatego zwalczenie pluskiew jest tak trudne. Nawet jeśli usuniemy pluskwy ze swojego lokalu, to mogą one przywędrować od sąsiadów.

Skąd możemy przynieść pluskwy?

  • ze szpitala
  • z schroniska
  • z hotelu, pensjonatu, apartamentu
  • z sanatorium
  • od sąsiadów, innych mieszkań w tym samym budynku
  • z używanych mebli, materacy, foteli lub kanap
  • z miejsc publicznych takich jak kina, restauracje, środki transportu publicznego

Jak wyglądają ugryzienia pluskwy?

Sprawa ugryzień jest pierwszą, która zmusza nas do podjęcia działania. Jeśli nigdy nie mieliśmy do czynienia z ugryzieniami pluskiew zidentyfikowanie problemu może być trudne. Mylące jest to, iż początkowo gdy pluskiew jest jeszcze niewiele, tych pogryzień będzie również niespecjalnie dużo. Pluskwa żywi się krwią, ale nie musi żerować codziennie. Dlatego w pierwszym okresie nasza czujność może zostać uśpiona. Im dłużej pozwolimy pluskwom się rozmnażać w mieszkaniu, tym więcej pogryzień zaobserwujemy, bo robaki będą się wymieniać żerując na nas. Drugim ważnym aspektem jest rodzaj reakcji na ukąszenie. U jednych zaczerwienienie i świąd pojawią się bardzo szybko, a u innych nie pojawią się one wcale. Od ukąszeń komara różnią się tym, iż świąd jest dużo bardziej uporczywy, a po pewnym czasie na miejscu ukąszenia pojawia się grudka wypełniona płynem. Jeśli pogryzień jest dużo, zlewają się one w jedną całość, tworząc duży zaczerwieniony obszar ciała.

Zwalczanie pluskiew Kraków

Gdzie chowają się pluskwy?

Pluskwa to owad, który żeruje nocą. Zazwyczaj nie spotkamy jej w ciągu dnia, a na posiłek wychodzi, kiedy domownicy położą się już spać. Dlatego miejscem, w którym najczęściej ją możemy znaleźć jest łóżko i najbliższe jego otoczenie. Pluskwy uwielbiają ciemne zakamarki typu wnętrze materaca, szczeliny w obiciu kanapy czy fotela, szpary w listwach przypodłogowych, mniejsze i większe otwory w meblach, ramach luster, obrazów, ale podaje się, że miejsce ich przebywania znajduje się w okolicy do 2m od jej ofiar, czyli ludzi. Pierwszym sygnałem, który powinien nas zaniepokoić, jest pojawienie się czarnych kropek w okolicy łózka lub na nim. To odchody pluskiew i ich ilość będzie większa, jeśli pluskwy żerują już dłuższy czas w naszym otoczeniu.

Jak usunąć pluskwy z mieszkania?

Jeśli po odnalezieniu zaczerwienień na własnym lub członków rodziny ciele lub innych śladów obecności pluskiew, szukasz sposobów, jak usunąć pluskwy z mieszkania, masz do wyboru wiele metod. Począwszy od różnego rodzaju proszków, płynów, sprayów, których w sklepach zajmujących się problematyką deratyzacji nie brakuje, aż po skorzystanie z usług profesjonalnych firm mających w swojej ofercie zabiegi zwalczające pluskwy domowe. Jako profesjonalna firma deratyzacyjna, która od wielu lat zajmuje się zwalczaniem pluskiew w Krakowie, polecamy nasze usługi.

Samodzielna walka z pluskwami to nie najlepszy pomysł. Trzeba mieć na uwadze, że niektóre środki mogą być toksyczne, a zastosowanie ich wewnątrz pomieszczeń może wiązać się z koniecznością opuszczenia lokalu na długi czas. Dodatkowo środek rozpylony wewnątrz pomieszczeń osadzi się na meblach i przedmiotach użytkowanych codziennie przez domowników. Dbając o swoje zdrowie zdecydowanie rekomendujemy zlecenie odpluskwiania profesjonalistom. Warto pamiętać, że tylko zabiegi wykonane przez profesjonalną firmę DDD dają gwarancję pozbycia się problemu pluskiew.

Jak profesjonaliści mogą nam pomóc w usunięciu pluskiew?

Firmy na co dzień zajmujące się walką z różnymi owadami, czy gryzoniami, w tym oczywiście pluskwami, mają odpowiednie doświadczenie oraz preparaty, które nie tylko pozbawią pluskwy życia, ale również zapewnią nam spokój na dłuższy czas oraz poinstruują, co do dalszego postępowania w razie powrotu nieproszonych gości. Jak wspominaliśmy wyżej, nawet najskuteczniejsze zabiegi mogą okazać się niewystarczające, jeśli pluskwy przychodzą z zewnątrz.
Jeśli w pomieszczeniach poddawanych usuwaniu pluskiew mieszkają dzieci lub osoby starsze, można rozważyć zwalczanie pluskiew bez użycia chemii!
Jesteśmy w stanie przeprowadzić dezynsekcję bez użycia środków chemicznych, dezynsekcję ekologiczną i bezpieczną dla domowników. Zabiegi przeprowadzamy przy użyciu profesjonalnego dezynfektora parowego. Urządzenie poprzez wytwarzanie suchej pary o temperaturze 180 stopni Celsjusza eliminuje stawonogi, w tym pluskwę domową. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu.
Kolejnym nowatorskim sposobem zwalczanie pluskiew jest wymrażanie pluskwy CRYONITE. jako jedna z nielicznych firm w Krakowie oferujemy wszystkie skuteczne metody zwalczania pluskiew! Zawsze dobieramy metodę działania do sytuacji i proponujemy tą najlepszą dla klienta.

Jakie są profesjonalne sposoby zwalczania pluskiew?

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w zwalczaniu i usuwaniu pluskiew w Krakowie i jako jedyni przeprowadzamy dezynsekcję pluskiew wszystkimi możliwymi metodami.
Nasze usługi zwalczania pluskiew obejmują:

  • ULV/czyli zamgławianie ultranisko-objetościowe – „zimna mgła”
  • termicznego zwalczania pluskwy domowej urządzeniem CIMEX ERADICATOR – metoda parowa
  • wymrażanie CRYONITE

Masz problem z pluskwami? Nie zwlekaj! Czas ma znaczenie!
Kliknij na numer i zadzwoń!
694 137 120