Ozonowanie biur i mieszkań

Ozonowanie biur, mieszkań w Krakowie

Ozonowanie to skuteczna i bezpieczna dla ludzi i zwierząt metoda efektywnego dezynfekcji wirusów (koronawirusów, wirusów grypy) w zamkniętych pomieszczeniach typu biura, sklepy, pomieszczenia szkolne, przedszkola, przychodnie, ośrodki zdrowia i szpitale.
Metoda ta jest na tyle skuteczna, że z powodzeniem wykorzystuje się ją do dezynfekcji w służbie zdrowia.

Jak działa ozon? I w jaki sposób ozonowanie usuwa z pomieszczenia bakterie i wirusy?

Ozonowanie uznaje się za skuteczną i bezpieczną metodę dezynfekcji pomieszczeń. Właściwości ozonu, czyli zdolność do całkowitej eliminacji bakterii, wirusów, grzybów, pleśni, alergenów z powietrza została już odkryta w XIXw. Początkowo ozon stosowano do uzdatniania wody. Obecnie uważa się, że ozonowanie jest efektywniejsze od stosowania tradycyjnych metod dezynfekcji pomieszczeń. Ozon, jako gaz, dociera do każdego zakamarka, tym samym obejmując swoim bakteriobójczym działaniem całe pomieszczenie.

Ozon to aktywny tlen, który naturalnie występuje w przyrodzie. Jest gazem nietrwałym i rozkłada się do czystego tlenu już w temperaturze pokojowej. Po procesie ozonowania pozostaje charakterystyczny zapach – niektórzy porównują go do zapachu powietrza po burzy. Dodatkową zaletą ozonowania, poza całkowitą eliminacją wirusów, bakterii, zarodników grzybów itp. jest trwałe pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. Efekt ten jest wykorzystywany przez branżę motoryzacyjną do czyszczenia i dezynfekcji klimatyzacji w samochodach.

Pragniemy zapewnić, że proces ozonowania jest dla Państwa w 100% bezpieczny, a my jako doświadczona firma zajmująca się usługami DDD posiadamy odpowiedni sprzęt w postaci ozonatorów oraz kombinezonów ochronnych.

Zainteresowanych ozonowaniem zapraszamy do kontaktu –> KONTAKT.