Usuwanie pluskiew, zwalczanie moli oraz zwalczanie karaluchów w domu

Karaluchy, mole, pluskwy to niestety częsty problem, z którym musimy się zmierzyć w zaciszu naszych domów. Szkodniki te są niezwykle uciążliwe i potrafią wyrządzić wiele złego i narazić nas na wielkie szkody. Poza tym nieproszeni goście potrafią przenosić choroby, a nawet kąsać. Jak sobie z nimi poradzić i z kim tak naprawdę mamy do czynienia? Czy możemy sobie z nimi sami poradzić, czy trzeba zatrudnić profesjonalną firmę zajmująca się deratyzacją i walką ze szkodnikami?

Pluskwy – pluskwa domowa -usuwanie pluskiew

Pluskwa-domowa-Cimex-lectularius- usuwanie pluskiew

Małe szkodniki zamieszkujące nasze materace, łóżka, kanapy. Żywicielem pluskiew jest człowiek,| a dokładniej jego krew. Pluskwy działają jak komary, wstrzykują do ciała człowieka środek znieczulający i dlatego nie czujemy ugryzienia. Pluskwy zrzucają pancerzyk i w ten sposób możemy się dowiedzieć o ich obecności w naszym domostwie. Jak przeprowadzić usuwanie pluskiew? Należy przeszukać wszystkie szczeliny, dziury, pęknięcia w łóżku, materacu, ścianach i dokładnie odkurzyć te miejsca. Należy wyprać ubrania, wszystkie poszewki, a następnie wysuszyć je gorącym powietrzem. Dobrym domowym sposobem jest zastosowanie parowego urządzenia do czyszczenia, którym należy parować każdą szczelinę przez chwilkę i powtarzać zabieg do jakiś czas przez kilka tygodni. Innym pomysłem jest szczelne owinięcie przedmiotów w folię i włożenie ich do zamrażalnika na dwa tygodnie tak, aby zniszczyć wszystkie jaja pluskiew. Zabiegi te są mozolne, a ugryzienie pluskwy może być niebezpieczne, dlatego zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy. Zajmujemy się profesjonalnym zwalczaniem pluskiew i usuwaniem pluskiew.

Mole

Duża ilość moli może nas pozbawić ulubionego swetra, wełnianego płaszcza, a nawet zagnieździć się w naszych kuchennych zapasach powodując straty. Często sami w produktach spożywczych przynosimy mole lub larwy. Dlatego aby ochronić nasze jedzenie przed tymi intruzami można włożyć produkty spożywcze na chwilkę do zamrażarki, a potem mąkę, ryż, cukier i inne sypkie produkty przesypać do szklanych pojemników. Mole nie lubią intensywnych zapachów, dlatego można w szafkach kuchennych rozłożyć liście laurowe. Na mole w szafkach z książkami lub z ubraniami odstraszająco działa lawenda, cynamon, goździki, a nawet stare gazety. Mole nie lubią zapachu farby drukarskiej.

mol
Ta fotografia została wykonana przez austriackiego fotografa Natural History Society (www.nkis.info) Michael Kurz i jest oznaczone pod licencją the CC BY-SA 3.0/at.

Karaluchy

Karaluchy są prawdziwą plagą w miastach, ponieważ uwielbiają ciepłe, wilgotne i ciemne pomieszczenia takie jak: zsypy, piwnice czy też śmietniki. Pojawiają się najczęściej w miejscach przechowywania warzyw. Są trudne do wytępienia domowymi środkami, a najbardziej skutecznym sposobem jest gazowanie mieszkania dwusiarczkiem węgla. Do tego typu zabiegów najlepiej jest wezwać profesjonalną firmę DDD i oddać sprawy w ręce fachowców.

Jeśli wszystkie działania, jakie podjęliśmy, aby pozbyć się intruzów z domu nie przyniosą pozytywnych efektów możemy zgłosić się do firmy profesjonalnie zajmującej się zwalczaniem domowych i nie tylko szkodników. Taka profesjonalna firma powinna rozwiązać nasze problemy. Nasza firma zajmuje się usuwanie pluskiew oraz dezynsekcją wszelkich owadów, zapraszamy.