Domowe sposoby na pluskwy

Dlaczego pluskwa domowa jest dla nas tak uciążliwa?Czy istnieją domowe sposoby na pluskwy? Dlaczego poświęcamy osobny wpis na nią? Jednym z głównych powodów jej uciążliwości są ugryzienia pluskwy, a raczej ukłucia, które dla człowieka są bardzo nieprzyjemne.
Część z pogryzionych osób nie zdaje sobie sprawy z tego, kto stoi za pogryzieniami. Często nawet lekarze nie są w stanie wskazać winowajcy. Wszystko przez to, że problem pluskiew w Polsce nie występował przez bardzo długi czas i często ugryzienia pluskiew nie są rozpoznawane przez lekarzy.
Bdomowe sposoby na pluskwy

Domowe sposoby na pluskwy – czy warto je stosować ?

Jeśli po odnalezieniu zaczerwienień na własnym lub innych członków rodziny ciele (głównie na nieowłosionych lub mało owłosionych partiach ciała), będziemy chcieli zwalczyć nieproszonych gości, mamy do wyboru wiele metod. Istnieją pewne domowe sposoby na pozbycie się pluskiew domowych. W internecie można znaleźć wiele porad, wśród których warto zwrócić uwagę na te, które są często wymieniane na wielu różnych stronach np.:

  • prasowanie oraz parowanie bielizny nocnej, pościeli, materaca – ten zabieg oczywiście nie zlikwiduje żyjących osobników, ale pozwoli się rozprawić z jajami;
  • smarowanie octem, olejkiem eukaliptusowym, naftą łóżka oraz siebie lub rozkładanie pod łóżkiem i na materacu liści orzecha włoskiego– należy oczywiście uważać ze smarowaniem octem, bo ocet może podrażnić oczy czy też błony śluzowe – skuteczność tych zabiegów jest raczej mała, ma na celu głównie odstraszenie owadów, a nie zlikwidowanie problemu;
  • światło lampki nocnej lub lampy UV – pluskwy niechętnie wychodzą z ukrycia jeśli w pomieszczeniu jest jasno (oczywiście jeśli nie są bardzo głodne). Metoda ta również nie rozwiązuje problemu pluskiew;
  • pozbycie się mebli, kanapy, łóżka, pościeli – wydaje się, że to rozwiązanie choć kosztowne jest jak najbardziej sensowne. Otóż nic bardziej mylnego. Pluskwy mieszkają nie tylko w bezpośrednim sąsiedztwie człowieka, ale do 3 metrów od niego. To oznacza, że mogą sobie spokojnie siedzieć np. za listwami przypodłogowymi. Poza tym koszt wymiany mebli będzie z pewnością większy niż skorzystanie z usług profesjonalnej firmy DDD.

Sposoby na pluskwy – alternatywa nie musi być droga

Gdy te domowe metody nie działają można sięgnąć również po różnego rodzaju proszki, płynów, spray’e, których w stacjonarnych lub internetowych sklepach zajmujących się problematyką deratyzacji nie brakuje. My oczywiście polecamy skorzystanie z usług profesjonalnej firmy DDD ( takiej jak nasza) mającej w swojej ofercie zabiegi zwalczające pluskwy domowe.
Który wybór jest najlepszy? Trudno to jednoznacznie ocenić. Wybór metody usuwania pluskiew zależy od skali problemu, zasobności naszego portfela oraz czasu, jaki możemy temu zagadnieniu poświęcić, choć nasze działania nie są drogie, sprawdź ceny zabiegów DDDD. Warto skontaktować się z firmą zajmującą się deratyzacją, czy dezynsekcją nawet po to, aby upewnić się, co do naszych podejrzeń odnośnie nowego lokatora.

Jak profesjonaliści mogą nam pomóc w usunięciu pluskiew?

Firmy na co dzień zajmujące się walką z różnymi owadami, czy gryzoniami, w tym oczywiście pluskwami mają odpowiednie doświadczenie oraz preparaty, które nie tylko uwolnią nas od pluskiew, ale również zapewnią nam spokój na dłuższy czas oraz poinstruują nas, co do dalszego postępowania w razie powrotu nieproszonych gości.