Gryzonie w domu zwalczanie– co zrobić, aby się ich pozbyć?

Gryzonie w domu zwalczanie

Każdy z nas styka się w swoim życiu nie jeden raz z problemem insektów/ robaków w swoim domu. Niektóre z nich są łatwe do usunięcia, ale niestety niektóre nie. Skorzystanie z usług firmy zajmującej się deratyzacją, dezynsekcją itd. (generalnie usługami z zakresu DDD) generalnie może mieć lepsze skutki, a ich efekty będą długofalowe porównując z zastosowaniem ogólnodostępnych środków do walki ze szkodnikami.

Jakie niespodzianki czekają na nas w zaciszu naszego domostwa?

Myszy – miłe zwierzątka, często trzymane w domu jako zwierzę domowe, ale również szkodniki, które przenoszą choroby i podgryzają nasze zapasy. Wprowadzają się do naszych domów zwłaszcza na jesień, kiedy na zewnątrz robi się chłodniej, a nasze domostwa kuszą ciepłem i bezpieczeństwem. Jakie są pierwsze oznaki, że w naszym domu są myszy? Myszy przygotowują sobie gniazdka, które budują z kawałków papierów lub kartonów, a swoją obecność zaznaczają również odchodami, które mogą być groźne dla naszego zdrowia.

Szczury – większy kuzyn myszy, również przez niektórych hodowany w domu jako zwierzątko domowe. Szczury są dużym problemem zwłaszcza w większych miastach. Szacuje się, że w Nowym Jorku mieszka więcej szczurów niż ludzi. Pokazuje to jaka jest skala problemu. Szczury są zwierzętami bardzo inteligentnymi i sprytnymi. Warto zastosować kilka podstawowych zasad, aby uniknąć odwiedzić szczurów w naszych domach. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że szczury wokół naszych domów szukają pożywienia, a nie naszego towarzystwa. Dlatego pamiętajmy o zamykaniu śmietników i nie zostawianiu resztek żywności koło pojemników (takie działanie spowoduje tylko plagę szczurów). Warto również w piwnicach trzymać jedzenie szczelnie zamknięte tak, aby szczury nie traktowały naszej spiżarki jak swojej jadalni.

Jak się pozbyć problemu?

Starym jak świat sposobem na pozbycie się gryzoni z domu są wszelkiego rodzaju pułapki na myszy i szczury. Jeśli naszym problemem nie jest jeden osobnik, to takie urządzenie może nie załatwić problemu. Poza tym nie każdy chce zajmować się zakładaniem takiej pułapki nie wspominając już o tym, że nieumiejętne zakładanie pułapki może skończyć się dla nas urazem, a w przypadku pułapki na szczury (mają one dodatkowe kolce) nawet poważnym urazem i jego konsekwencjami.
Poza pułapkami w sklepach można kupić różnego rodzaju trutki na myszy i szczury. Trzeba jednak uważać, aby nikt z naszych domowników (szczególnie dzieci dla których taka trucizna może wyglądać jak cukierki) oraz zwierząt domowych nie połknął jej. Konsekwencje tego mogą być tragiczne.
Co możemy zrobić, aby rozwiązać problem myszy i szczurów? Można skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się deratyzacją, czyli odszczurzaniem. Gryzonie w domu zwalczanie.