Deratyzacja Kraków

Szczur

Rodzaj gryzonia z rodziny myszowatych obejmujący około 50 różnych gatunków. Najpopularniejszym gatunkiem jest szczur wędrowny, który jak można się domyślić po nazwie zawędrował aż na najbardziej odległe obszary świata.
W Europie szczur nie cieszy się wśród ludzi wielką popularnością, głównie ze względu na roznoszone przez niego choroby i plagi (np. dżumę), które w naszej historii spowodowały duże straty wśród ludności oraz ze względu na łatwość rozmnażania, która powoduje, iż ich populacja jest trudna do opanowania oraz kontrolowania. Szczur jest również szkodnikiem, który odpowiada za niszczenie plonów oraz żywność, co również nie przysparza mu popularności wśród ludzi. Obdarzony jest niesamowitą zwinnością oraz inteligencją i właśnie tym cechom zawdzięcza swoją popularność np. w Indiach, w których uważa się, iż szczur przynosi szczęście.
deratyzacja-kraków

Od wieków ludzie toczą zaciętą walkę ze szczurami i innymi gryzoniami, a zabiegi te obecnie nazywamy deratyzacją (np. deratyzacja Kraków). Definicję deratyzacji zaczerpnęliśmy z Wikipedii, która podaje, iż deratyzacja to zwalczanie za pomocą środków chemicznych, fizycznych lub biologicznych wszelkich szkodliwych gryzoni, najczęściej szczurów i myszy. Przeważnie zatrutym pokarmem lub za pomocą pułapek, rzadziej innymi metodami ( deratyzacja Kraków).

Istnieje wiele domowych metod walki z tymi gryzoniami. Ale najpierw jak rozpoznać, czy w naszym domu zamieszkały szczury? Najłatwiejszym sposobem jest szukanie szczurzych odchodów w okolicach śmietnika oraz miejsc, w których składujemy żywność. Oczywiście to nie miłość do nas przyciąga do naszych domostw szczury, ale dostępność jedzenia. Co zrobić, aby szczury u nas nie stały się stałymi lokatorami? Przede wszystkim trzeba dbać o porządek i nie zostawiać otwartych śmietników, ani resztek jedzenia na podłodze czy też trawnikach.

Ale co zrobić, jeśli już szczury (lub oczywiście myszy również) zamieszkały wraz z nami? Ze względu na choroby przenoszone przez gryzonie, w tym przede wszystkim szczury, niezmiernie ważnym jest, aby zabiegi deratyzacji były przeprowadzane przez profesjonalne firmy przy użyciu profesjonalnych narzędzi i środków. Tylko specjaliści pomogą nam w 100% pozbyć się problemów oraz nauczą, jak postępować, aby gryzonie nie pojawiły się ponownie.
Deratyzacja Kraków

Jak likwidujemy gryzonie – deratyzacja Kraków

Od wielu lat skutecznie likwidujemy gryzonie ( myszy, szczury) w domach, blokach, fabrykach, magazynach i wszędzie tam, gdzie występowanie gryzoni powoduje straty materialne i stanowi zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa ludzi. Zdobyte doświadczenie pozwala nam przeprowadzać działania deratyzacyjne skutecznie i z gwarancją.
W trakcie realizacji usługi, stosowane przez nas trucizny są umieszczane w zabezpieczonych przed ingerencją ludzi profesjonalnych stacjach deratyzacyjnych. Deratyzację przeprowadzamy na terenie Krakowa i okolic.
Wszystkie używane przez nas preparaty posiadają obowiązujące polskie i europejskie atesty, dopuszczające je do stosowania na terenie Polski. Bezzwłocznie reagujemy na każde zgłoszenie, a nasze działania objęte są gwarancją w ramach, której zleconą usługę przeprowadzamy do skutku.Deratyzacja Kraków.

Zobacz po czym poznać ugryzienie pluskwy