Zwalczanie kun

Zwalczanie kun w Krakowie i okolicach

Kuna domowa to zwierzątko z rodziny łasicowatych, powszechnie występujące na terenie całego kraju, spotykane blisko ludzkich siedzib. Niewielkie, ładne, z miękkim futerkiem i małym pyszczkiem. Miłe, prawda? Czy aby na pewno przekonacie się w dalszej części wpisu.

kuna

Kuna jest zwierzęciem drapieżnym i to takim, który w swoim menu nie pogardzi ptakiem, szczurem, nietoperzem, czy też myszą. Nie gardzi również owocami, ale to raczej części mięsnej najbardziej się obawiamy, zwłaszcza jeśli hodujemy np. gołębie czy kury.
Jednym może przysporzyć wielu problemów, bo jest zwierzątkiem dzikim, ale dla innych kuna będzie błogosławieństwem, są one naturalnymi wrogami szczurów i tam, gdzie są kuny, tam nie spotkacie szczurzych odchodów.

Jak rozpoznać, że dzikie odgłosy dochodzące np. ze strychu/poddasza powodują kuny?

Kuny lubią zastawione sprzętami pomieszczenia, z licznymi kryjówkami. Często zostawiają za sobą niewielkie, podłużne odchody i powodują szkody na przykład rozgrzebując wełnę mineralną znajdującą się pomiędzy dachem a ścianami. W miejscu bytowania kun można spotkać również niewielkie kłaczki sierści czy też piórka będące pozostałością po kuniej uczcie.
W internecie można znaleźć wiele historii fanów motoryzacji, którzy również na swojej drodze spotkali się z kuną. Niestety po takim spotkaniu pozostaje nam rachunek, mniejszy lub większy, który musimy zapłacić. Kuny w okresie zimowym lubią chować się w okolicach silnika, aby się ogrzać, niestety przegryzając co ważniejsze kabelki i przewody.

Wszystkim, którzy mają dość dodatkowych lokatorów przypominamy, że kuna jest zwierzęciem prawnie chronionym, czyli nie można jej zabić. Jedyne co możemy zrobić to zastosować środki odstraszające kuny, które skutecznie i w sposób bezpieczny pozbawią nas problemu. W naszej ofercie posiadamy zabieg polegający na odstraszeniu kun przy pomocy środka pochodzenia roślinnego. Zabieg usunie problem i zapewni spokój na długi czas. Zainteresowanych, a przede wszystkim wszystkich tych, którzy bezskutecznie próbowali już innych metod takich jak odławiania kun z użyciem pułapek zapraszamy do kontaktu.

Na koniec dodamy jeszcze, dlaczego według nas zastosowanie zabiegu odstraszającego jest lepsze i bardziej efektywne niż odławianie. Jeśli odławiamy kuny, to zawsze pozostaje możliwość, iż nowy okaz postanowi zasiedlić wcześniej przygotowane miejsce i problem (czyli kuna) nie tyle powróci, co pojawi się ponownie. Jeśli jednak stosujemy zabieg ze środkiem odstraszającym to działamy w miejscu żerowania i żaden okaz (czy to teraźniejszy lokator czy też każdy przyszły) nie będzie się czuł dobrze w takim miejscu i porzuci kryjówkę.

Wszystkim zainteresowanym oferujemy odstraszanie kun w Krakowie i okolicach. Z gwarancją satysfakcji.